Najbardziej znane zabytki w Polsce

Polska to kraj po przejściach. Rozbiory, wojny, zabory znacząco odbiły się na historii naszego kraju. Jednak mimo wszystko uchroniliśmy to, co mamy najpiękniejsze – zabytki. Na terenie Polski jest mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Od morza, po góry znajdziemy interesujące zamki, kościoły oraz pozostałości po działalności wieki przed naszymi narodzinami!
Do najbardziej znanych i wartych obejrzenia zabytków należą obiekty, dodane do oficjalnej listy UNESCO.
Kopalnia soli „Wieliczka” w pobliżu Krakowa to jedno z miejsc, którym można się zachwycić. Obiekt dzieli się na poziomy – ostatni leży na 327 metrach! W kopalni można zwiedzać komory i kaplice. Najbardziej znaną jest kaplica świętej Kingi.
Zamek w Malborku jest również na liście UNESCO. To zamek krzyżacki z bogatą historią. Był, m.in. siedzibą władz Prus Królewskich oraz rezydencją Królów Polskich. Dziś zamek w Malborku to muzeum.
Do najważniejszych polskich zabytków należy niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-45) w Oświęcimiu-Brzezince. Miejsce to jest ważnym punktem na mapie Polski oraz świata. Ten zabytek to nie tylko pozostałość po obozie, ale także symbol przemocy, która nigdy nie powinna się powtórzyć.
Na liście UNESCO znajduje się również Puszcza Białowieska, Stare Miasta w Warszawie, Zamościu i Toruniu oraz wiele kościołów, do których zaliczyć można Kościół Wszystkich Świętych w Bliznem.